Equipboard VK (teema 3)

Equipboard on koduleht, mis räägib laialdaselt muusikute iga päeva töö vahenditest, uudistest ja arutelu käib foorumis muusika kohta laidaselt. Kasutajal on võimalik saada rohkelt infot produtsentide ja kitarristide kohta nagu Avicii, Deadmau5, Skrillex, Dave Grohl ja Slash ja Billie Joe Armstrongi kohta. Sellega nimekiri ei lõppe vaid see oli üks pisikene maitse suurest pirukast, sest valikut jagub igale muusika maitsele.

  • Tehnoloogiline areng –  igasugune interneti ühendus olgu see fiiber ühendus, WiFi või 3/4G ühendus. Kõik, mis liigutab pakette on võimeline ühendama kodulehte ja foorumit. Equipboard avaneb veebi, mobiili ja tahvli kaudu ehk toetab raamistiku, mis laseb lehel skaleeruda ilma probleemideta. Anonüümseks jäämisel on vaid võimalus uurida, mis toimub erinevatel teemadel kasutajate seas aga puudub kaasa löömise ja sõna võtmise võimalus. Teada saab artistide tööriistadest mida kasutatakse iga päevaselt muusika loomisel. Näiteks: audiokaardid, heli kompressorsid, kontrollerid ja muud MIDI seadmed. Võimalusel saab ise artistide profiile luua, täiendada isiklikult või liikmetel.
  • Võimalus valida kõikvõimalikke parameetreid – anonüümselt saab uurida teemasid blogis, foorumis, lugeda artikkleid jne. Osaleda pole võimalik foorumite arutelul ega luua artiste ja täiendada neid anonüümset rolli kasutades.
  • Ajatu aeg – kogu veeb ja foorum töötavad aja piiranguteta. Võimalik on teha toiminguid pidevalt ja igal aja hetkel. Ainukene koht, kus tuleb oodata kasutajatel on ainult, siis kui soovid artisti kohta luua profiili või täiendada tema profiili muusika riistvaraga, mida kasutab artist. Lõpliku kinnituse annab Equipboardi administraatorid või moderaatorid, kuna allikas tuleb kinnitada reaalse faktiga nt: artisti instagram või FB pilt.
  • Kasvav rahuldamata suhtlemisvajadus – nõu küsitakse suures osas teadlikumate inimeste käest, kes tunnevad muusika kohta natukene rohkem kui vaid esialgseid noote. Tullakse saama infot tulevase pilli kohta, kus ei usaldata reaalajas müüjat või mõne teise foorumi isikut, kes pakub pilli. Kõik vajalik info on olemas kodulehel, koos teiste kasutajate hinnagu ja läbi vaatluste.
  • Hariduslikud püüdlused – võimalus on muusika huvilistel õppida e-kursuste abil omale selgeks kõik vajalikud asjad. Artikklites on välja toodud parimad kodulehed, kust õppida kitarri, soovitused osta stuudio monitore, DJ klappe või stuudio klappe. Külastaja laiendab oma silmaringi selles valdkonnas ja võimalusel edastab oma teadmisi teistele, mis on omamoodi hea.
  • Palju vaba aega, mida sisustada – kui isikuid on palju, kes reaalajas tegelevad muusikaga ja näevad, et sellega ei teeni mitte ainult endale tähelepanu vaid saavad austust kogukonna kaudu, siis see investeeritud aeg sinna on täiesti ära tasutud. Algajad muusika huvilised, kes näevad et see ala on nende jaoks kirg ja panustavad sellesse aega, et tulevikus olla muusika tööstuses üks kõva käsi, siis see aeg on taaskord ära tasunud ennast.
  • Vajadus “millegi tõelise” järele, olgu või näilise – postitakse Soundcloundi muusikat foorumis. Võimalusel võib tekkida mõlemal artistil teha koostööd, saades kokku kui tegemist on lokaalsete inimestega. Võimalusel saab P2P kaudu vahetada sämpleid ja suhelda privaat sõnumite või Skype kaudu.
  • Vahel ka otsene altruism – sellise kodulehe koostamine on juba samm edasi, et aitada ehitada kommuun ja viia kokku rohkem inimesed, kes on huvitatud muusikast ja selle tegemisest. Pole veel kohanud, et inimesed ei aitaks üksteist või ei annaks soovitusi kuhu edasi liikuda.

Igasugused muusika huvilised võivad leida endale uusi väljundeid, kuidas ennast parandada. Eriti kui mixida kokku mitu erinevat stiili nagu Trap Music. Siin kohal ei taha midagi pähe määrida aga HipHop- ja EDM-i segu on sellest teinud metsiku lemmiku paljude seas. Eriti on see taas äratanud varju jäänud artistid, kes olid populaarsed 90-te lõpus. Seega on hea mõte külastada foorumid ja uurida, mida inimesed teevad ehk tekib tahe koostööd teha ja leida uusi tutvusi nii virtuaal maailmas kui ka päris elus.

Tänan tähelepanu eest!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s