Sotsiaalvõrgustikud

Hei!get-soundcloud-reposts

Taaskord on kätte jõudnud aeg, kus on vaja kirjutada miskit toredat ja lõbusat. Selleks korraks valisin SoundCloundi muusika sotsiaalvõrgustiku, kuna endale meeldib muusika üle kõige prahi ja olen seotud sellega rohkem või vähem, siis on see hea võimalus kirjutamiseks.

SoundCloud on rahvusvaheline muusika jagamise platform, mis baseerub Saksamaal, Berliinis. Soundcloundi platvorm võimaldab muusikat üles laadida, lindistada, edutada ja jagada omvahel artistide loomingut kõikidega. Globaalselt on unikaalseid kasutajaid kuskil 200 miljoni ringis. Iga kasutaja laeb üles kuskil 12h väärtusliku muusikat iga minuti kohta. Loojad: Alexander Ljung ja Eric Wahlforss jagavad juhatuses ühte ja sama rolli(CEO/CTO).

Identiteet – kasutaja registreerib artisti või enda isikliku nime. See seob kasutaja profiili kogu tema loomingulise poolega. Profiili nime on võimalik muuta, mida kasutajatele kuvatakse. Üldjuhul artistid, kes valivad endale ankuri ja saavad selle tõttu populaarseks, hilisemalt ei muuda seda. See on seotud rahva poolt mällu salvestatud jupikesega, mis peale hääldust, pilksab silm ees läbi ja tekib “Ahhaa” effekt.

Kohalolek – suhelda otseselt ei ole võimalik jututoa sarnasel  viisil. Puudub selline funktsionaalsu. Ei ole võimalik kontrollida kasutajate staatust. Ainuke viis kui postitatakse uus lugu, siis on võimalik jälgida aega, millal lugu üles laeti.

Suhted – võimalik on Follow & Following meetodil jälgida erinevaid artiste. Nimekiri on piiritu ja võimaldab nii palju inimesi jälgida kui võimalik.

Vestlused – kasutada saab ainult e-posti võimalusi. Võimalusel saab anda kommentaari artistide lugudele ja vajutada nuppu meeldib. See info lisatakse individuaalselt iga loo alla.

Rühmad – saab valida gruppe kuhu kuuluda ja seal kuulata erinevate artistide lisatud muusikat. Grupid modereeritakse administraatorite ja moderaatorite poolt, et vältida kehva kvaliteedi tekkimist. Võimalik on jagada gruppi oma sõbralisti kasutajatele.

Reputatsioon – staatust kogukonnas määrab jälgijate ja meeldinud inimeste arv. Isiklikult arvan, et reputatsiooni määrab kasutaja ise, milline muusika ja looming endale rohkem meeldib. Igal ühel meist on omad kangelased olemas.

Jagamine – SoundCloundis on võimalik jagada oma muusikat. Samuti on võimalik profiili kaudu reklaamid teisi sotsiaalvõrgustike, kus artist on ennast kirja pannud. Näiteks: Youtube, Facebook Instagram, BeatPort, iTunes jne. Samuti on võimalik jagada oma SoundCloundi profiili ühendada Facebooki profiiliga ja jagada lugusid otse üle SC.

Tänan tähelepanu eest!

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s