BlogZ0rZ

Hei!

Tuleme teema juurde, mis käsitleb blogimise erinevaid motiive. Okei, olen selline mitmekülgne mees, kellele meeldib laialdaselt vaadata maailma. Me näeme iga päeva elus näeme, kuidas kokkamine käib,  autode kommenteerimine, kirjutad oma iga päeva tegevustest, teed midagi naljakat või midagi muud. Igatahes blogimise motiivi juurde kuulub autori lemmik harrastus, millest tahaks tervele maailmale rääkida.

Ma olen ise huvitatud spordi, finants, tehnika ja mingil määral loovuse vastu. Minu arvates tuleb leida endale jälgitav isik või isikud, kes on elus saavutanud edu ja jälgida neid inimesi, nende mõtteid, seedida ja endale adopteerida. Muidugi igale ühele on raske kõike vastu võtta aga muutused elus võiksid olla ainult positiivsed. Seega alustan erinevate blogide kirjeldamist all pool.

Vlogimine – isikikult jälgin ma rohkem inimesi, kes kasutavad YouTube iga päeva vahendiks, et näha isikut otse ekraanilt. See võimalus kirjeldab kohe kõiki eelnevalt minu poolt mainitud valdkondi. Tuleb kõigest kirjutada otsingusse võtme sõna ja tuleb ette nimekiri hunnik vloggerite kanaleid ette.

Esmalt alustan spordi valdkonnast kui Olga Prants  fitnessi ja crossfiti treener. Iga päeva elus töötab audiitorina ehituse valdkonnas ja teist suurt kirge näeb sportimist(crossfit, HIIT, jooksmine ja rattasõit). Ta on väga arukas, oskab inimesi motiveerida õpetada ja kiidab isegi siis kui oled teinud väikese edusammu. Ta näeb kõigis inimestes vead ära ja õpetab kõigile selgeks, kuidas tuleb harjutusi sooritada, isegi kõige suurem algaja saab tehnikast aru. Ma isiklikult jälgin teda, kuna ta on tõestanud ennast kui eduka inimesena meie ühiskonnas.

Blogimine – see on juba tavapärane nähtus, et jõuda kusagile rahva hulka, tuleb leida tee inimesteni. Kui keegi ei tunne sind, siis sa ei eksisteeri. Seega on normaalne kui sa teed midagi lahedat ja oled populaarne omal alal, siis jagad sa mõtteid või vahest küsid ise abi teistelt. Järgmisena räägin sellest lähemalt all pool.

Teisena räägiks finants maailmast. Esmalt tutvustan võib olla natukene, kuidas ma sinna maani jõudsin. Tekkis huvi investeerimise ja raha valdkonna vastu. Facebookis on selline tore kommuun nimega Finantsvabadus. Igal ühel on võimalik liituda ja kaasa rääkida. Paljud tuntud ja vähem tuntud kohalikud finants gurud ja algajad võtavad osa. Täiesti normaalne on küsida küsimusi aktsiate, optsioonide, eraisikute või ettevõtete kohta.

Grupis tegutseb on selline tegelane nagu Jaak Roosaare. Tuntud kui “Rikkaks Saamise Õpik” autor ja raha teenimise masin läbi erinevate investeeringute nagu kinnisvara, aktsiad ja motiveerib inimesi tegema õiglasi samme rahavabaduse poole.

Järgmine isik on ka üsna tuntud kui õpetaja haridusega investor Kristi Saare. Tema tee jõudis samuti investeerimiseni kui ühel päeval sai ta õpetaja palga kätte ja nägi, et tavalise leiva teenimine on keeruline ja tuleb kokkuhoida, võimalused on piiratud aga tema soovib elada ilma piiranguteta. Seega otsustas hakata investeerimisega tegelema, et endale lubada rahalist vabadust ja nautida elus antud asju nagu reisimist, kultuure ning teisi tegevusi.

Isiklikult olen olnud ka rahanduse vastu huviline ja jälgin mida inimesed räägivad, jagavad ja  soovitavad kaasa lööma, et saavutada sõltumatus materiaalsest vahendist(€). Lisaks leidub seal veel palju teisi inimesi erinevas vanuses, kes hoogsalt blogivad ja jagavad oma mõtteid finants teemadel. Finantsvabaduse grupiga liitudes saad teada täpsemalt, millega seal tegeletakse. Hetkel on liikmete arv jõudnud 5046 juurde ja aina kasvab.

Kolmandaks räägin tehnilise maastiku blogimisest. Neid blogisid on küll väga palju aga tooksin välja mõningad, mis on huvitavad minu jaoks. Meie kohalikud IT superstaar firmad nagu Zeroturnaround, Toggl ja Plumbr kirjutavad kõik enda ja teiste tarkvara toodete kohta palju tehnilisi positusi.

Näiteks:

Tasub jälgida antud blogisid kui oled huvitatud uutest trendidest IT maastikul. Sellised tegijad juba teavad, mida nad teevad. Oskused on kõik ühes kohas täiesti olemas.

Neljandaks räägin natukene loovusest. Mida ma selle all mõtlen? Eks ikka naljakad videod, muusika ja mängude ülevaatused. Kõik kuuluvad vlogimise alla, kuid siiski on põnev tuua välja inimeste iga päeva tegevustest.

Alustame sellisest populaarsest mängude ülevaatuste mehest nagu PewDiePie. Mees, kes tuleb Rootsist ja vanust on kõigest kakskümmend kuus ning teinud meeletu eduka tõusu youtubes ja rikaste tabelis, kommenteerides erinevaid mänge. Statistilised näitajad näitavad, et meest ennast on Jaanuar 2016.a. vaadatd YT-s  üle 11 miljardi korra ja kanali tellimuste arv on ületanud 41 miljoni.

PewDiePie on hea iseloomuga karakter, kes oskab teha huumorit ja tekitada vaatajas naeratuse. See kõik on talle kasulik ja annab hoogu juurde edule, et ta on selline populaarne tegelane vlogimise maastikul. Tänu aktiivsele kommenteerimisele on mees võitud hulga fänne ja loomulikult on tunnevad suured reklaami firmad huuvi tema vastu. Kui vaadata rootslase neto väärtust, siis see ulatub kuni 12 milj dollarini. Kuidas on see kõik võimalik? Otseloomulikult maksab Google antud  kanali omanikule erinevate vaatajate, vajutuste, jagajate ja muu reklaami osas 45% kogu teenitud tulu kohta.

Lähemalt on võimalik tutvust teha järgmistel aadressitel:

PewDiePiew üks populaarsemaid videosid on A Funny Montage. Ainu üksi on selle video vaatajate arv ulatunud kuni 71 963 044. Noormees on saavutanud endale interneti staari rolli, kus tegeleb oma lemmik alaga ja teenib head raha sõltumata kellegist teisest.

Enne kui ma lõpetan, siis ma tooks välja ühe mehe, kes on löönud laineid muusika maailmas ja kasutab vlogimist, twitterit, facebooki ja teisi sotsiaalvõrke. Mees kes on löönud laineid EDM maailmas ja see on üks ning ainus Deadmau5. Mees on oma elektroonika muusika eduga loonud isikliku erilise stiili ja teinud massilise kanna pöörde terves valdkonnas.

Ta kasutab twitch.tv  võimalusi, et reaalajas striimid oma stuudiost salvestusi ja suhelda paralleelselt fännidega. Lisaks sellele mängib ta aktiivselt Rocket League mängu üle võrgu koos jälgijatega. Aristi kohta on ta üsna mitme külgne persoon, kes julgelt võtab sõna tšätis, loob muusikat ja mängib mänge. Rohkem tema tegemisest deamau5 twitch.tv kanali kaudu.

Lõpetuseks tahan öelda, et igal ühel on võimalik luua blogi, mikroblogi, vlog jne. Peamine on see mida sa teed, oleks kasulik ühiskonnale. Lausa huvitav ja kasulik on jälgida inimesi, keda rahvas armstab tema tegevuste eest. Olgu see muusika loomine, mängude kommenteerimine, teaduse arendamine, spordi propageerimine või kunsti toomine rahva ette. Tee seda, millest sa oled hea ja leia tee inimeste südadeni, siis varsti näed, kuidas ühiskond armastab sind.

Ma loodan väga, et minu ülal poolne tekst hoiab endas sõnumi blogimise kohta. Isiklikult kasutasin oma lemmik kanaleid selle jaoks ja olin üsna motiveeritud sellest kirjutama.

Häid pühi ja ilusat nädalavahetust!

BB 🙂 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s