Sotsiaalne tarkvara ja võrgukogukonnad/Vaba tarkvara kui oluline eeldus

Kirjeldage ajaveebis enda kogemusi mõne vaba tarkvaratoote kasutamisega.

Hei Hooo…..

Taaskord on lõbus aeg kirjutamiseks. Seega täna kirjutan vaba tarkvaratoodetest, mida mina kasutan erinevatel platvormidel.

Kuna olen mitmekülgne mees ja meeldivad erinevad vidinad, siis kirjeldab nii Windowsi ja Linuxi all mõningaid vabatarkvara tooteid.

Esmalt räägin Windoosast ja tema piiratud vabatarkvara toodete nimekirjast, millest ei saamina üle ega ümber.

Tavakasutamiseks iga päevaselt tehes erinevaid asju nagu näiteks meelelahutus, sirvimine, blogmine ja igasuguse rämpsu eemaldamine masinast kasutan ma järgmiseid vabatarkvara tooteid:

  • Chrome ja Mozilla FF – siin kategoorias kasutan mõlemit töö ja meelelahutuse jaoks. Vaheldus on hea kasutada nii ühte kui ka teist. Võrrelda funktsionaalsute vahet, kasutajamugavust ja ressursside söömist mõlema brauseri vahel.
  • CCLeaner ja SpyBot – mõlemad on siiamaani aidanud minu süsteemi kõige sügavamad tuumad ehk registri, rämps, sessiooni, küspised ja nuhkvarast puhtaks teha. Seega on nad head abistajad iga päevaseks kasutuseks peale igasuguste alla laadimiste.
  • VLC Media PLayer, Divx Player ja Media Player Classic – hea on vaadata filme ja nautida kino elamust. Iga meedia mängija erineb oma funktsionaalsuste ja mugavuste poolest üsna palju. Enamus ajast kasutan VLC-d, kuna olen rahul UI ja funktsionaalsusega.
  • Eclipse IDE, Notepad++, Tomcat, Android Studio, Brackets, MySQL – programmeerija iga päeva vahendid ja pistik programmide kasutamiseks vahendid. Vana hea Eclipse Java, Javascript, HTML, XHTML ja Frameworkide lisamine projekti. Hea töövahend aga kohati jääb puudu just mugavusest ja kiirusest. Siin kohal võib võrrelda JetBrains-i poolt arendatud intelliJ IDE, kuigi tasuline aga tasub proovida.
  • HandBreak – suurte videote konverteerimiseks väiksemaks, väga kerge kaaluga ja lihtsasti kasutatav. Vahend, mida vahest töö juures on vaja.

VirtualBox, VMWareWorkStation 12 Player – virtuaalmasinate ja image-te töötamiseks vajalik tööriist.

Teiseks kirjeldan oma Linuxi masinas olevaid vaba tarkvara, mida kasutan. Natukene pakub huumorit olukord, kus kasutad Ubuntut ja kirjeldan seal omakorda vabatarkvara.

  • Mozilla FF – piirdun Ubuntu peal hetkel vaid selle brauseriga, kuna pole olnud vajadust Chrome või mõne muu brauseri vastu.
  • OpenOffice – vaikeseadates OS installis juba integreeritud teksti kirjutamise ja redigeerimise tarkvara.
  • Cordova ja Ionic – kasutan enamjaolt veebi ja mobiili äppide progremiseks. Hea lihtne vahend kirjutada ilusaid veebe kasutades neid mõlemaid tööriistasid.
  • Eclipse IDE  –  nagu eelnevalt kirjutasin, et vana hea Eclipse Java, Javascript, HTML, XHTML ja Frameworkide lisamine projekti.

Kolmandaks kasutan ma üle virtuaalmasina populaarse Testimise ja penetreerimise OS nimega Kali Linux, varasem nimetus BackTrack. Hea on uurida sellist vabavaratarkvara, mis võimaldab tegeleda turvaaukude ja probleemide leidmisel. See programm õpetab üsna palju, kuidas programmid töötavad ja kus võivad esineda nõrgad kohad.

OT: Lisaks kellel on huvi lisa rahateenimise vastu ja tahab proovile panna oma oskusi kasutades Kali Linuxit või mõnda muud penetreerimise vabatrakvara, siis on selline koht nagu BugCrowd. Head eksploorimist!

Minu poolt selleks korraks kõik!

Ilusat päeva jätku!

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s