Eile, täna, homme

Analüüsi ajaveebis, milline võiks olla veeb ja sotsiaalne tarkvara 5-10 aasta pärast.

Tervist!

Viimases osas on võimalus kirjeldada tuleviku oma silmis. Seega minu arvates muutub veeb aina rohkem kohaks, kus toimub otses mõttes kõik. Sa ei pea kunagi lahkuma oma kodust, et midagi ise teha. Kõik teenused tuuakse sulle interneti teel kätte. Siin kohal võiks välja tuua töötamist kodust, toidu valmistamine ja majapidamise eest kannab robot. Samuti seksuaal vajaduste rahuldamiseks pole enam vaja naist või pornograafiat vaid kõik on võimalik reaalse roboti kaudu saada. Kõik, mida hing vajab rahuldada ja mis on inimese jaoks keeruline, tuuakse otse kätte.

Masinteadus pressib ennast aina rohkem läbi ja kõik, mida me hetkel arvame on keeruline inimese jaoks, siis see saab olema asendatav tegevus mõne targema süsteemi poolt. Inimkond pole tegelikult enam kaugel, kus kaovad paljud erialad maailmast ära ja masinad hakkavad juhtima enamus asju. Näiteks on tehtud edukaid katseid, kus on rekautodele lisatud masinteadusega varustatud seade kabiini, mis keerab rooli, annab gaasi, pidurdab, hoiab kütust kokku ja vajadusel sõidab mööda ees olevast autost. Autod sõitsid mööda Švetisi-, Belgia ja Saksamaad, kuskil 2100km läbisid ilma probleemideta. Siia alla käib mitte ainult rekameeste amet vaid taksojuhi eriala samuti.

Silma lööb särama kui kuuled, kuidas teadus teeb edusamme aga samas tekib sellega palju ohte, millega inimkond võib kokku puutuda. Palju töötuid inimesi, kriminaal taseme järsk tõus, uute kogukondade sündimised, kes on tehnoloogia vastu jne. Minu arvates tuleks hoida paljud erialad, millega on võimalik teenida elus, sest inimene peab millegiga tegelema. Ei saa lihtsalt üks päev ära võtta leib inimese laualt ära. Paljud targad väidavad, et inimene on võimeline vahetama oma eriala loovama vastu. Ma isiklikult tahan uskuda seda aga samas paljud ei jaksa või ei suuda seda teha just sellepärast, et nad on isoleeritud oma töösse aastaid ja kui veel vanus on peale surunud. Seega jäägu tehnika sinna valdkonda edasi arenema, kus on teda vaja, võidelda kriminaalide, arendada intelligentsemaid süsteeme politsei, tuletõrjujate, meditsiini või muu sarnaste valdkondade jaoks.

Sotsiaalvõrgud liiguvad aina rohkem virtuaal maailma, kus tekib  uus võimalus kogeda, midagi enneolematut saab lõpuks tõeks. Facebooki Oculus Rift ja paljud teised suured ettevõtted on investeerinud VR tehnoloogiasse väga palju ressursse, et anda inimestele, mida on ilmselt olnud seni võimalik vaid ulmefilmides näha. Nüüd saab lemmik tegevusi, mida oleme harjunud lame ekraanilt vaatama nagu sarju, filme, mänge mängida, kuulata muusikat, mis  tekitavad reaalseid emotsioone, otse läbi klappide tunnetada.

Ma tahaksin tänada õppejõudu väga asjaliku õppeaine eest, mis oli igatepidi hariv ja huvitav. Skype vestlused olid omaette humoorikad ja tõsist juttu jagus samuti. Foorumi teemasid jagus küllaga aga kohati teema alustajad ei mõelnud päris läbi, et teema pole aktuaalne või silmaringi laiendav. Ainuüksi punktide pärast pole mõtet “lihtsalt” kirjutada vaid tuleks uurida laiemat teemat, et kõigil oleks huvitav kaasa mõelda ja kirjutada.

Seniks minu poolt kõik!

Headaega. 🙂

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s