Retsensioon V-logimine

Tere!

Leht: https://sites.google.com/site/elustiilivlogid/                                                                     Teema: Vlogindus ja elustiilivlogid                                                                                                       Autorid: Hedi Uustalu, Piia Ploovits ja Liis Mironova

Otsustasin kirjutada retsensiooni teemal “Vlogindus ja elustiilivlogid” kohta. Valisin selle teema, kuna ise tunnen huvi vlogimise vastu ja tulevikus plaanin isisklikult oma Youtube kanali luua, hallata ja tegeleda aktiivselt videote loomisega.

Töö räägib erinevatest vlogimise aspektidest, kus on välja toodud sissejuhatus, ajalugu, vlogimise eesmärk, tegijaid ehk YT staarid, kes tegelevad aktiivselt videote lindistamisega ja kokkuvõte.

Autorid täitsid oma teema eesmärki ja sai tutvustatud, millega on tegemist. Samas oleksin ma mõne asja kohapealt võib olla tahtnud rohkem lugeda. Näiteks: Youtube ja Google sissetuleku võimalused, kuidas raha teenimine käib, kui palju on võimalik statistiliselt teenida kui vajutad like nuppu, video vaatamiste arvu suurenemine ajaliselt, kanali tellimuste arv, sõpradega kanali jagamised jne. Selliseid näitajaid oleks hea kajastada oma töös, kuna kui autorid alustasid ja viitasid vlogijate numbriliste sissetulekutele, siis võiks selle koha ära mainida kõik sellega seotud, lisada juurde graafikud või kirjeldada mõnda autorit nagu PewDiePie sissetuleku algust ja praegust olukorda.  

Mainin siinkohal ära, et antud nimekirjas on puudu üks selline populaarne kuju nagu RWY. Tema sissetulekute järgi peaks olema ta välja toodud enim tulusate vlogijate nimekirjas aga autorid pole seda oma töös kajastanud.

Töö kirjutamise, stiili kasutamise ja viidete lisamise osas ei esinenud vigu. Jutt on loogiliselt koostatud ja lihtne jälgida.

Lisaks tooksin välja, et huvitavaks teeb ühe töö lugumine, kui oleks rohkem illustreerivaid ja graafilisi videosid juurde lisatud. Hetkel on ainult ühes kohas video välja toodud ja kogu töö on valges ning mustas stiilis esindatud.

Kokkuvõttes on töö tõestanud oma hüpoteesi, kuna kõik, mida autorid pidasid enda meelest vajalikuks ja õigeks on töös ära kirjeldatud. Seega minu poolt on samuti kõik korras koos mõningate isiklike kommentaaridega.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s